Zažijte diplomacii v praxi s JDI v Ženevě

13.03.18

Zajímáte se o mezinárodní vztahy a chtěli byste zažít svět diplomacie přímo v prostředí významných světových organizacích? Pokud zní Vaše odpověď ano, tak neváhejte a přihlaste se na studijní cestu do Ženevy! Tým JDI Vás tímto zve ,,nejen“ na návštěvu Ženevy, ale také i na unikátní JDI Youth Dialogue. Všechny účastníky finančně podpoří FMV VŠE v Praze.

Švýcarská sesterská organizace JDI, která působí při prestižní Graduate Institute of International and Development Studies, bude touto cestou navazovat na úspěšný projekt založený na vzájemné spolupráci. Pestrý program si klade za cíl přiblížit studentům svět diplomacie prostřednictvím návštěv mezinárodních center a diskuzí na aktuální světová témata. Výjezd se uskuteční ve dnech 8. – 12. dubna 2018 a je určen všem studentům FMV VŠE v Praze jak na bakalářském, tak i na magisterském stupni.

Program studijní cesty¹

  • Exkurze do sídla OSN
  • Návštěva muzea Mezinárodního výboru Červeného kříže
  • Návštěva World Trade Organization (WTO) nebo World Economy Forum
  • Návštěva organizace neziskového charakteru
  • Účast na JDI Youth Dialogue Conference 2018 na téma “The Diplomatic Kaleidoscope: A Reflection of   Inclusivity” zahrnující bohatý doprovodný program se semináři v prostředí Graduate Institute.

Předpokládaná výše nákladů na tuto cestu činí 10 000 Kč (ubytování, mezinárodní a místní doprava). Tento výjimečný vzdělávací projekt podpoří FMV VŠE v Praze, která vybraným studentům poskytne mimořádné stipendium ve výši 7 500 Kč. Tato částka pokryje část nákladů na ubytování a dopravu. Ostatní náklady (stravu, pojištění, vstupy aj.) si hradí účastníci sami. Z důvodu rezervace ubytování a letenek musí vybraní účastníci následně po výběrovém řízení zaplatit ubytování a letenku.²

Jak se přihlásit?

Hledáme proaktivní studenty, kteří mají zájem o diplomacii a mezinárodní vztahy. Zájemci nemusí mít životopis nabitý zkušenostmi a úspěchy. Důležitá je motivace a angličtina na dobré úrovni, proto budou zájemci o účast na studijní cestě vybráni na základě těchto kritérií:

  • motivační dopis v angličtině, ve kterém vysvětlíte přínos studijní cesty pro vaše další studium/budoucí kariéru (70 %)
  • strukturovaný životopis v českém nebo slovenském jazyce (30 %)

 

Účastníky studijní cesty vybere organizační tým JDI. Přihlášky (motivační dopis a životopis) můžete zasílat na adresu registrace@jdi-vse.cz do čtvrtka 15. 3. (23:59). Do předmětu e-mailu uveďte Studijní cesta. Dotazy ke studijní cestě můžete směřovat na info@jdi-vse.cz.   


¹ Organizátoři si vyhrazují právo upravit části programu. Vybraní studenti budou informováni o detailním programu v nejbližších dnech.

² Cena letenky není fixní a může kolísat. Finální výše stipendia může být změněna. O případné změně budou vybraní studenti informováni před potvrzením účasti. Detailní informace a pokyny k úhradě nákladů budou poskytnuty vybraným účastníkům. Potvrzením účasti se student zavazuje k dodržení všech pokynů.