JDI ALUMNI

JDI Alumni jsou bývalí členové JDI, kteří působili v týmu čtyři nebo více semestrů. I po ukončení svého aktivního členství se podílejí na rozvoji JDI.

Daniela Dírerová

daniela.direrova(at)jdi-vse.cz

Praha je po Slovensku již téměř druhým domovem Daniely. Po absolvování řady zahraničních konferencí v gymnaziálních letech se začala zajímat o mezinárodní spolupráci. I právě proto její další kroky směřovaly ke studiu diplomacie na Vysoké škole ekonomické v Praze. Jako věrný fanoušek JDI od prvního semináře nemohla později chybět ani v organizačním týmu. Podle svého motta – Neobviňuj svět. Najdi řešení. – se snaží aktivně přispívat k dialogu mezi studenty a reálným světem diplomacie. Je velkým nadšencem španělštiny, kultury a samozřejmě kuchyně Latinské Ameriky. V JDI působila čtyři semestry do června 2014.

Jana Forstová

jana.forstova(at)jdi-vse.cz

Jana se k Junior Diplomat Initiative připojila na dva roky v září 2012. Ráda cestuje, poznává cizí kulturu, učí se cizí jazyky a to ji přivedlo ke studiu mezinárodních vztahů na Vysoké škole ekonomické v Praze. V JDI dostala možnost realizovat se a přiblížit se skutečnému světu diplomacie, kterému by se ráda profesně věnovala v budoucnu. V JDI dokonce působila půl roku jako koordinátorka a nyní pokračuje v magisterském studiu na Sciences Po v Paříži.

hana

Hana Láníková

hana.lanikova(at)jdi-vse.cz 

Hana studuje FMV VŠE v Praze obor Mezinárodní studia – diplomacie a současně je studentkou Právnické fakulty Univerzity Karlovy. Mezi její koníčky patří cestování, četba knih a sport. Již v dětství nalezla zálibu v krasobruslení a v současné době je i trenérkou. V neposlední řadě ji velmi zajímají cizí jazyky. Hovoří plynně anglicky a německy a dále ovládá základy francouzštiny, arabštiny a ruštiny. Po návratu ze studijního pobytu v Kanadě propadla kouzlu mezinárodního jednání a ráda by v budoucnu skloubila právo a diplomacii na půdě OSN. Členkou JDI se stala v červnu 2013.

Lucie Lotková

lucie.lotkova(at)jdi-vse.cz 

Lucii už na gymnáziu fascinovaly mezilidské vztahy, od kterých není daleko ke vztahům mezinárodním. Na oboru Mezinárodní studia – diplomacie ji zaujala rozmanitost předmětů, díky kterým může lépe porozumět  lidskému jednání. Do JDI ji přivedla touha navázat na gymnaziální zkušenosti s mezinárodními konferencemi a projekty, díky kterým se naučila spoustu nového. Má ráda od všeho trochu, ale nikdy nepohrdne posezením s přáteli nebo dobrým seriálem. K JDI se připojila v červnu 2013 a jeden semestr působila taktéž jako koordinátorka týmu.

Lukáš Lukačovič

lukas.lukacovic(at)jdi-vse.cz 

Lukáš se stal členem JDI v červnu 2013, přičemž půl roku zastával funkci koordinátora. Pochází z jihozápadního Slovenska a díky blízkosti rakouských hranic se už od dětství věnuje německému jazyku, na který nedá nikdy dopustit. Po absolvování gymnázia byla pro něj Praha jednoznačnou volbou pro splnění svého snu – studia mezinárodních vztahů. Energii a chuť do práce mu dodává poslech punk rockové muziky a navštěvování hudebních koncertů. Dále je velkým nadšencem sportu (především fotbalu) a nepohrdne filmem, seriálem ani divadelním představením.

Markéta Mamicová

marketa.mamicova(at)jdi-vse.cz 

V životě Markéty hrálo již od dětství významnou roli umění. Zejména hudba se stala jejím největším koníčkem, který ji naplňoval i během studia na Janáčkově konzervatoři a Gymnáziu v Ostravě, kde absolvovala gymnázium se zaměřením hra na klavír. Jelikož ji zajímala i scéna mezinárodních vztahů, rozhodla se pro obor diplomacie v Praze, jakožto centru kultury a dění. V budoucnu by se ráda zaměřila na oblast severní Evropy, pro kterou má velkou slabost, a tak se začala kromě angličtiny a francouzštiny věnovat i švédštině.

Michaela Pešková

michaela.peskova(at)jdi-vse.cz 

Vždy optimistická Michaela se začala mezinárodnímu dění intenzivně věnovat během studijních pobytů v Rakousku a Německu. Její zájem o mezinárodní vztahy a konkrétně o diplomacii se následně ještě více prohloubil po roční návštěvě Mexika. Hovoří plynně anglicky, německy a španělsky. Má ráda výzvy – jednu z nich představuje studium dalších románských jazyků. Cizí řeči ji přitahují stejně tak jako poznávání cizích kultur, především zemí Latinské Ameriky. Ve volném čase si ráda zahraje tenis, zhlédne dokumentární film či objevuje taje světové kuchyně.

Michaela Ptáčková

michaela.ptackova(at)jdi-vse.cz 

Michaela působila v týmu JDI 5 semestrů, tedy téměř po celou dobu jejího bakalářského studia na FMV VŠE v Praze, kam ji přivedl zájem o poznávání cizích kultur, zemí a studium jazyků. Díky JDI měla možnost získat mnoho zkušeností, vědomostí a přátel. Zajímá se o bezpečnostní vztahy, činnost mezinárodních organizací a z geografického hlediska o Asii, konkrétně Čínu a Střední Asii. Ve svém volném čase ráda čte, případně se podívá na dobrý film či seriál nejlépe s historickou tématikou. Také ráda vaří a peče, přestože její kuchařské umění má ještě velké mezery.

Matti1

Matti Tetřev

matti.tetrev(at)jdi-vse.cz 

Matti působil v týmu JDI dva roky od září 2012. Je aktivním sportovcem, velkým vyznavačem bílého sportu a má rád výzvy v podobě extrémních závodů. Zajímají ho etnické konflikty v mezinárodních vztazích, geopolitika, diplomatická praxe a bezpečnostní vztahy. Většinu svého volného času tráví četbou mezinárodní, ale i domácí beletrie, jejíž je také vášnivým sběratelem. Aktivně se zajímá o českou zahraniční politiku, kde by chtěl ukotvit svou budoucí profesi. Od malička je aktivní a nedokáže vydržet stále na jednom místě.