Fotografie ze studijní cesty do Paříže s JDI

18.04.17

Organizační tým JDI se společně s vybranými studenty FMV VŠE vypravil v termínu 11 – 15. března na studijní cestu do Paříže. Společně s českou delegací do francouzského hlavního města dorazila i sesterská organizace JDI Switzerland se studenty z Graduate Institute of International and Development Studies v Ženevě. Jednalo se tak o vyjímečné setkání všech tří poboček JDI.

Během pobytu ve Francii studenti navštívili několik ambasád, kde mohli diskutovat s velvyslanci a dalšími pracovníky diplomatického sboru na současná témata mezinárodního dění. V souhrnu se studenti podívali na britskou, indickou, australskou, německou, švýcarskou a nizozemskou ambasádu. Probíraná témata se týkala například spolupráce dané země s Francií, její ekonomické situace nebo integrační politiky. Studenti měli mimo exkurze a diskuze na nejrůznějších pařížských ambasádách možnost zúčastnit se také semináře s Olivierem Caronem, bývalým velvyslancem Francie v Singapuru, který hovořil o problematice šíření jaderných zbraní.

Chtěli bychom tímto poděkovat FMV VŠE za finanční podporu, jež studentům umožnila se studijní cesty zúčastnit a také týmu JDI France za organizaci programu. 

Prohlédněte si fotografie, jejichž autory jsou Joseph Lee a Andrea Vuová.