Debata s ministrem zahraničních věcí ČR

18.10.16

Zajímá vás, jak Česká republika plní cíle nové Koncepce zahraniční politiky? Jak rychle je schopna ČR, v globálním měřítku malá země, reagovat na měnící se světové mocenské uspořádání? A jaké zájmy se jí podařilo v roce 2016 prosadit prostřednictvím mezinárodního dialogu?

Pakliže Vás zajímají odpovědi nejen na tyto otázky, přijměte naše pozvání na debatu s ministrem zahraničních věcí ČR, kterou pořádá JDI ve spolupráci Fakultou mezinárodních vztahů VŠE v Praze (FMV VŠE). Pan Lubomír Zaorálek bude hovořit na téma „Zhodnocení české zahraniční politiky za rok 2016“ a následovat bude moderovaná diskuze, během níž se role moderátora zhostí pan Pavel Hnát, proděkan pro pedagogickou činnost FMV VŠE. V pořadí již druhá debata s panem ministrem na půdě VŠE se uskuteční v úterý 1. listopadu od 17:00 v místnosti RB 101.

Nenechte si ujít jedinečnou možnost diskutovat se šéfem české diplomacie a získat tak podrobnější vhled do problematiky tvorby zahraniční politiky. Pan ministr se bude zabývat například otázkou bezpečnosti a multilaterální spolupráce v rámci NATO či EU. V kontextu stále větší vzájemné propojenosti mezi státy přijdou na řadu taktéž témata týkající se bilaterálních vztahů, vývoje ekonomické diplomacie a zahraniční rozvojové spolupráce. V neposlední řadě se diskuze bude věnovat zhodnocení předsednictví ČR ve Visegrádské skupině. Na závěr debaty bude již tradičně vyhrazen prostor pro otázky ze strany publika.

Upozorňujeme, že tato akce je přístupná všem studentům vysokých škol, a tedy není nutné se registrovat. Svou účast však můžete potvrdit na facebookové události. Z organizačních důvodů bude přístup do posluchárny umožněn od 16:35 hodin do naplnění kapacity nebo do 16:55 hodin.